magura

PARAPETY MAGURA

section7Parapety wewnętrzne MAGURA charakteryzują się dużą wytrzymałością i łatwością montażu. Występują w ogromnej gamie kolorystycznej – obecnie posiadamy w swej ofercie 120 dekorów.

Duża różnorodność oklein pozwoli Państwu na dobór parapetów nie tylko do koloru ramy okiennej, ale np. do koloru paneli podłogowych, ścian, rolet.

MATERIAŁY

Specjalna płyta parapetowa drewnopochodna, wilgocioodporna (zielone zabarwienie płyty), produkowana na zamówienie firmy Magura, która posiada wyłączność w Polsce na ten produkt. Gęstość płyty – 800-810 kg/m3 wykonana jest z drewna drzew liściastych – dąb oraz buk

(drzewa iglaste mają dłuższe włókna, co obniża wartości użytkowe płyty)

1. okleina – folia PCV jest odporna na działanie światła słonecznego, na plamy i na zadrapania ( posiada dodatkowe powłoki zabezpieczające – filtry UV, powłoka antiscratch)

2. kleje – do produkcji parapetów używane są wyłącznie kleje producentów niemieckich (Henkel, JOVAT o wytrzymałości termicznej do 90° C).

Parapety MAGURA występuję w grubościach 19, 25, 30 mm. Parapety występują w czterech wariantach frezowania krawędzi: r=3mm, r=6mm, r=12mm i tzw. „mydełko”. Maksymalna długość parapetów 2,4m. Możliwość łaczenia parapetów za pomocą łącznika.

Kolorystyka:

magura_03