ogrody zimowe

 

Ogrody zimowe to w ostatnim czasie bardzo popularny temat wśród architektów i inwestorów indywidualnych. Możliwości, jakie dają nam konstrukcje drewniano-aluminiowe, pozwalają na tworzenie różnych kształtów, podziałów i funkcji, co spotyka się z miłym zaskoczeniem ze strony Klienta. Rynek ogrodów zimowych nabiera coraz większego rozpędu, a sam produkt jest coraz bardziej oczekiwanym rozwiązaniem. Połączenie szklanego dachu i szklanej ściany “szyba w szybę” jest 100% zabezpieczeniem prawidłowego odprowadzenia wody z górnej części ogrodu. Należy także podkreślić dbałość o odpowiednią wentylację tej konstrukcji. Ze względu na powstawanie dużej wilgotności i wysokiej temperatury, np. w okresie letnim, bardzo ważnym elementem jest system wentylacji. Firma Siegenia proponuje takie rozwiązania, które sprawdzają się bez jakichkolwiek zastrzeżeń w wielu domach naszych Klientów. Ze względu na specyfikę samego rozwiązania konstrukcyjnego, przygotowanie oferty i dokumentacji technicznej wiąże się nieodzownie ze spotkaniem, na którym następują szczegółowe uzgodnienia pomiędzy architektem, inwestorem, a naszym doradcą technicznym.

 

Konstrukcja drewniana o szerokości od 55 mm – 100 mm obłożona systemowym profilem aluminiowym Bug-Alutechnik lub Gutmann zapewniającym szczelność na wody opadowe.

Projektowany i wykonywany ogród zimowy przez ADPOL zapewnia:

  • piękno i lekkość konstrukcji,
  • oszczędność energii cieplnej,
  • optymalną temperaturę w pomieszczeniu,
  • wysoką przepuszczalność światła,
  • nowoczesny system wentylacji,
  • skuteczny system zacienienia.

Ogrody zimowe można realizować razem z budową nowego budynku lub “dostawić” do istniejącego obiektu. Istnieje zdumiewająca ilość rozwiązań: od zabudowy balkonu po ogromną przestrzeń zamkniętą drewnem, aluminium i szkłem.